گیاهان آپارتمانی با چیدمانی متفاوت در دکوراسیون

گیاهان آپارتمانی با چیدمانی متفاوت در دکوراسیون

در زندگی های آپارتمانی و پر مشغله ی  امروزی برای کاهش استرس واضطراب و داشتن طراوت و تازگی حضور گل و گیاهان در دکوراسیون منازل الزامی می باشد پس باید برای حضور گیاهان در خانه چاره ای اساسی اندیشید تا بتوانیم زندگی با نشاط و زیبایی را تجربه نماییم که در تصویر زیر شما می توانید با ایده هایی چشمگیر که به بهره مندی بهتر و بیشتر از گیاهان کمک می نماید آشنا شوید .

 

نحوه ی چیدمان گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون

مطالب زیر را خوب به خاطر بسپارید و برای جلوگیری از تلف شدن گیاهانتان نکات یادآوری شده را دقیقاً به کار بندید:

 

۱- در هنگام آبیاری از آبی که سرد نبوده و دمای آن با درجة حرارت محیط زیست آن یکسان و کلر آن نیز خارج شده باشد استفاده نمایید.
۲- توجه داشته باشید جمع شدن آب در زیر گلدانی مضر است و آب اضافی بلافاصله بایستی تخلیه شود و هر چند ماه یک بار نیز اطمینان حاصل نمایید که آب از سوراخ تحتانی آن به آرامی خارج گردد.
۳- خیس نگه‌داشتن مداوم خاک گلدان، هوای موجود در خاک را به بیرون می‌راند و سبب می‌شود ریشه‌های آن در اثر عدم تنفس پوسیده و درنتیجه گیاه تلف گردد.
۴- درجة حرارت محیط زیست گیاهان، جنس گلدان، فصل و نوع خاک آن تأثیر مهمی در تنظیم آبیاری دارد.
۵- یکی از علائم اولیة افراط در آبیاری، زرد شدن برگ‌های تحتانی نظیر دیفن‌باخیا و در برخی از گیاهان مانند لیندا لَخت و شُل شدن برگ‌های فوقانی آن است. توجه داشته باشید افراط در آبیاری علت مرگ بیشتر گیاهان آپارتمانی است.

 

دیدگاه خود را وارد کنید.