چگونه استفاده کردن از آینه ها در دکوراسیون

چگونه استفاده کردن از آینه ها در دکوراسیون

یکی از وسایل مهم و البته لازم در هر خانه ای آینه ها هستند که می توان با استفاده ی درست و به جا از این عنصر زیبا فضای داخلی خانه را دلنشین تر نمود .

آینه ها در معماری ایرانی

بیایید اول آیینه ها را در معماری ایرانی بررسی کنیم و ببینیم که این عناصر درخشان چگونه بر معماری ایرانی تاثیر گذار بوده اند. دیوار نگاره ها، طاق ها و گچبری ها، همه و همه جزو تزئیناتی بوده اند که به محض ورود به فضا چشم ها را خیره و لب ها را به ستایش وا می داشتند. اما در میان این همه تزئینات داخلی آیینه کاری های چیز دیگری بودند. آن ها آمیزه ای از هنر و زیبایی را به مدد ذوق اندیشه به نمایش می گذاشتند و باعث انعکاس دادن و پخش نور در فضای داخلی می شدند و زیبایی و شکوه آن را دوچندان می کردند.

چگونه استفاده کردن از آینه ها در دکوراسیون 1

استفاده از آینه در فضای داخلی خانه

خواندن این مطلب به شما کمک می کند تا آیینه مناسب برای دکوراسیون داخلی منزل تان را بیابیدو بدانید هر کدام از فضاهای داخلی خانه تان به چه نوع آینه ای نیاز دارد، بعضی از فضا ها به آینه های بزرگ تر و بعضی دیگر نیاز به آینه های کوچک تر دارند.

 

خانه ای بزرگ تر و پر نور تر با آینه ها

دلایل زیادی وجود دارد که آیینه ها را تبدیل به بهترین دوست دکوراتورها و شرکت های دکوراسیونی کرده است،  آیینه ها می توانند یک فضای کوچک را دلبازتر نشان دهند، یک اتاق کم نور را روشن تر کنند و یک دکور ساده را جذاب و درخشان جلوه دهند. آن ها حتی می توانند به فضاهای کوچک عمق ببخشند و آن را بزرگ تر روشن تر نشان دهند،

درخشش آینه ها در دکوراسیون داخلی خانه

درست است که آیینه ها می توانند به دکوراسیون داخلی خانه جلوه ببخشند، اما در صورت بی توجهی به طراحی درست آیینه ها در فضا، آنها می توانند به جای ایجاد جذابیت و زیبایی، بسیار آزاردهنده باشند. اما درعوض اگر آینه ها به صورت خلاقانه و کارآمد طراحی شوند می توانند جذابیت بصری به فضا بدهند، فضا را بزرگ تر نشان دهند و فضاهای کم نور را روشن تر سازند.

چگونه استفاده کردن از آینه ها در دکوراسیون 2

آینه های کوچک قاب شده در دکوراسیون داخلی

آیینه ها چه کوچک و چه بزرگشان کارآمد است. ولی آیینه های کوچک قاب شده زیبایی بیشتری دارند، به این دلیل که می توان قاب های این آیینه ها را متناسب با دکوراسیون داخلی خانه در نظر گرفت. مثلا اگر در خانه تان از لوازم دکوری چوبی استفاده کرده اید، قاب دور این آینه ها هم می تواند چوبی باشد و به سان تابلوایی زیبا بر سینه دیوار ها بشینند، یا این که می توانند قاب هایی فلزی داشته باشند و کمی به فضای داخلی خانه تان حالت رسمی ببخشند.

آینه ها و کنسول ها در دکوراسیون داخلی

آیینه و کنسول ها از جنس های مختلفی مانند برنج، برنز و چوب ساخته می شوند که شما می توانید با در نظر گرفتن نوع طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود، یکی از این جنس ها را انتخاب کرده و تهیه کنید. این آیینه ها و کنسول ها دارای طراحی های متنوع و خلاقانه ای هستند که می توانند به عنوان یک عنصر مستقل در دکوراسیون داخلی منزل شما خودنمایی کنند .

آینه ها را خودتان بسازید

حالا که از میزان تاثیر گذاری و زیبایی آیینه ها در دکوراسیون داخلی مطلع شدید شاید بخواهید که شما هم آیینه هایی زیبا در منزل تان داشته باشید، خب ، شما می توانید آینه هایی جذاب و زیبا را بسازید و از آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید.