نقش آینه ها در دکوراسیون داخلی

نقش آینه ها در دکوراسیون داخلی

آینه ها درخشش فضای داخلی را بیشتر می کنند و فضا را خاص تر و زیبا تر جلوه می دهند و به زیبایی دکوراسیون داخلی منزل مان کمک کند. با این مطلب جذاب همراه باشید تا با هم با نقش آینه ها در دکوراسیون و قسمت های مختلف خانه آشنا شویم.

آینه ها در معماری ایرانی

بیایید اول آینه ها را در معماری ایرانی بررسی کنیم و ببینیم که این عناصر درخشان چگونه بر معماری ایرانی تاثیر گذار بوده اند. دیوار نگاره ها، طاق ها و گچبری ها، همه و همه جزو تزئیناتی بوده اند که به محض ورود به فضا چشم ها را خیره و لب ها را به ستایش وا می داشتند. اما در میان این همه تزئینات داخلی آینه کاری های چیز دیگری بودند. آن ها آمیزه ای از هنر و زیبایی را به مدد ذوق اندیشه به نمایش می گذاشتند و باعث انعکاس دادن و پخش نور در فضای داخلی می شدند و زیبایی و شکوه آن را دوچندان می کردند.

 

درخشش-آینه-ها-در-دکوراسیون-داخلی-خانه

 

خانه ای بزرگ تر و پر نور تر با آینه ها

دلایل زیادی وجود دارد که آینه ها را تبدیل به بهترین دوست دکوراتورها و شرکت های دکوراسیونی کرده است،  آینه ها می توانند یک فضای کوچک را دلبازتر نشان دهند، یک اتاق کم نور را روشن تر کنند و یک دکور ساده را جذاب و درخشان جلوه دهند. آن ها حتی می توانند به فضاهای کوچک عمق ببخشند و آن را بزرگ تر روشن تر نشان دهند.

 

خانه-ای-بزرگ-تر-و-پر-نور-تر-با-آینه-ها

 

درخشش آینه ها در دکوراسیون داخلی خانه

درست است که آینه ها می توانند به دکوراسیون داخلی خانه جلوه ببخشند، اما در صورت بی توجهی به طراحی درست آینه ها در فضا، آنها می توانند به جای ایجاد جذابیت و زیبایی، بسیار آزاردهنده باشند. اما درعوض اگر آینه ها به صورت خلاقانه و کارآمد طراحی شوند می توانند جذابیت بصری به فضا بدهند، فضا را بزرگ تر نشان دهند و فضاهای کم نور را روشن تر سازند.

 

آینه-ها-در-معماری-ایرانی

 

آینه های کوچک قاب شده در دکوراسیون داخلی

آینه ها چه کوچک و چه بزرگشان کارآمد است. ولی آینه های کوچک قاب شده زیبایی بیشتری دارند، به این دلیل که می توان قاب های این آینه ها را متناسب با دکوراسیون داخلی خانه در نظر گرفت. مثلا اگر در خانه تان از لوازم دکوری چوبی استفاده کرده اید، قاب دور این آینه ها هم می تواند چوبی باشد و به سان تابلوایی زیبا بر سینه دیوار ها بشینند، یا این که می توانند قاب هایی فلزی داشته باشند و کمی به فضای داخلی خانه تان حالت رسمی ببخشند.

 

آینه-ها-و-کنسول-ها-در-دکوراسیون-داخلی

 

آینه ها و کنسول ها در دکوراسیون داخلی

آینه و کنسول ها از جنس های مختلفی مانند برنج، برنز و چوب ساخته می شوند که شما می توانید با در نظر گرفتن نوع طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود، یکی از این جنس ها را انتخاب کرده و تهیه کنید. این آیینه ها و کنسول ها دارای طراحی های متنوع و خلاقانه ای هستند که می توانند به عنوان یک عنصر مستقل در دکوراسیون داخلی منزل شما خودنمایی کنند.

 

استفاده-از-آینه-در-فضای-داخلی-خانه

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید.