طراحی داخلی محیط کار

طراحی داخلی محیط کار

سبک طراحی محیط کار شما بیان گر نوع کار شما می باشد. طراحی داخلی یک دفتر کاری ای که آژانس هواپیمایی می باشد با یک فضای هنری ای که در آن مثلا تابلو های نقاشی به فروش می رود و یا یک فضای بانکی است تفاوت بسیار دارد.

برای بخش کارمندان یک دفتر اداری معمولا از پارتیشن بندی ها استفاده می کنند.پارتیشن بندی این امکان را به شما می دهد که محیط کار خود را تقسیم بندی کرده و استفاده ی بهینه ای از آن ببرید.

 

پارتیشن-بندی

 

برای پارتیشن بندی بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که دارای روحیه ای شاد هستند و اصطلاحا انرژی مثبت به افراد تلقین میکنند.

در مرحله ی بعد سعی کنید میز های اداری خود را با پارتیشن بندی های خود از لحاظ رنگی و طرحی هماهنگ کنید.این کار به زیبایی محیط کمک بسزایی می کند.

.یک-تم-کلی-برای-محیط-خود-در-نظر-بگیرید.

 

حال کمی درباره ی نور پردازی بگوییم.نورپردازی مناسب باعث می شود که مثلا اگر کارکنان شما با مانیتور سر و کار دارند،چشم هایشان زود خسته نشود.نور پردازی در به چشم آمدن محیط شما تاثیرزیادی دارد و همچنین باعث می شود که حال و هوای محیط هم دلگیر و دلگیر نباشد.پس پیشنهاد می شود از مکان هایی استفاده کنید که نورگیر بوده و نور طبیعی داشته باشند.در این صورت در مصرف برق هم صرفه جویی می شود.

 

نورپردازی-مناسب

 

سعی کنید دفتر خود را طوری طراحی داخلی کنید که فضای آن حس یک دفتر اداری رسمی را به شما و کارکنان بدهد.برای این کار پیشنهاد می شود که محیط خود را خیلی رنگارنگ طراحی داخلی نکنید و یک تم کلی برای محیط خود در نظر بگیرید.

در انتخاب مبلمان محیط کار خود دقت کنید.از مبلمان های رسمی استفاده کنید.زمانی که با ارباب رجوع میخواهید صحبت کنید مطمئنا او را به اتاق خود دعوت می کنید.پس مبلی که ارباب رجوع برای نشستن انتخاب می کند باید هم شیک باشد و هم راحت.

 

انتخاب-مبلمان-محیط-کار

 

یک فضایی هم برای استراحت کارکنان خود در نظر بگیرید.این کار باعث می شود هم انرژی کارکنان برای کار بیشتر باشد و هم اینکه احساس رضایت آن ها از کار بیشتر شود.هیچ کس دوست ندارد از صبح که به سر کار می رود تا پایان وقت اداری خود یک روند به کار مشغول باشد.

 

گل-و-گیاه-استفاده-کنید

 

برای کارمندان خود قفسه ی وسایل تهیه کنید.این کار باعث می شود حس بهتری نسبت به کار خود داشته باشند و همچنین پرستیژ کاری شما بالاتر برود.

از گل و گیاه استفاده کنید.گیاهان حس خوبی به محیط پیرامون خود منتقل میکنند.داشتن گل وگیاه هم باعث زیباتر شدن محیط می شود و هم حس خوبی به افراد منتقل میکند.

 

دیدگاه خود را وارد کنید.